CENTRUM OBSŁUGI KLIENTA : tel. 71 88 08 777

Farma fotowoltaiczna w zasięgu ręki

Slider

ZARABIAJ Z WŁASNĄ FARMĄ FOTOWOLTAICZNĄ

Zainwestuj w farmę fotowoltaiczną i zacznij zarabiać

Korzystając z usług Vesti Instalacje uzyskasz kompleksowe wsparcie w zakresie przygotowania i budowy paneli fotowoltaicznych w swoim gospodarstwie. Ofertę kierujemy do inwestorów prywatnych oraz sektora publicznego, zajmując się całym procesem inwestycyjnym od momentu przygotowania projektu paneli fotowoltaicznych, przez budowę małej elektrowni słonecznej, po przyłączenie nowej instalacji do sieci energetycznej. W ramach obsługi oferujemy także serwis instalacji fotowoltaicznej pozwalający zachować jej najwyższą sprawność i wydajność.

Farmy fotowoltaiczne

Doświadczenie zbudowane na zaufaniu klientów

Slider

OSZCZĘDZAJ DZIĘKI DARMOWEJ ENERGII ZE SŁOŃCA

vesti-silence

Farmy fotowoltaiczne
nie generują hałasu

vesti-maintenance

SERWIS I PRZEGLĄDY PANELI
JEST TANI I SZYBKI

vesti-diagram

STAŁY ZYSK I
PEWNA INWESTYCJA

ZARABIAJ NA NIEUŻYWANYM GRUNCIE!
Z FARMĄ FOTOWOLTAICZNĄ

ZARABIAJ NA NIEUŻYWANYM GRUNCIE!
Z FARMĄ FOTOWOLTAICZNĄ

Slider

Elektrownia słoneczna – budowa farmy fotowoltaicznej

Założenie instalacji fotowoltaicznej to coraz częstszy krok, zarówno w przypadku prywatnych domów, jak i przedsiębiorstw pragnących zaoszczędzić pokaźną sumę pieniędzy. O ile jednak właściciele prywatnych domów decydują się na instalacje, których moc nie przekracza najczęściej 50 kWh, o tyle już założenie farmy fotowoltaicznej jest znacznie większą inwestycją.

Jak zbudować farmę fotowoltaiczną?

Farma fotowoltaiczna powinna powstawać na płaskim gruncie, na którym panele nie będą w żaden sposób zacienione przez okoliczne drzewa czy budynki. Dobre miejsca na zbudowanie takiej farmy to nieużytki rolne czy też grunty klasy IV i gorszej. Aby łatwiej było się przyłączyć, dobrze jest usytuować farmę w pobliżu sieci o niskim lub średnim napięciu.

Elektrownia słoneczna Wrocław – tylko z najlepszymi

Podejmując decyzję o założeniu farmy fotowoltaicznej, koniecznie skorzystaj z naszych usług. Poprowadzimy Cię przez cały proces inwestycyjny, dzięki czemu zyskasz gwarancję profesjonalnego wykonania. Gwarantujemy regularne serwisy i przegląd instalacji.

Budowa farmy fotowoltaicznej – niezbędne dokumenty

Co z dokumentacją? Prawo budowlane stanowi, że jeśli moc instalacji fotowoltaicznej przekracza 50 kW, konieczne jest uzyskanie pozwolenia. Oprócz niego sprawdzamy, czy teren, na którym ma znaleźć się inwestycja, jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Innym dokumentem jest decyzja środowiskowa. Uzyskanie jej jest konieczne, gdy inwestycja pokrywa obszar o powierzchni wynoszącej co najmniej 0,5 ha oraz jest usytuowana na obszarach takich jak parki narodowe lub krajobrazowe czy też rezerwaty. Aby móc korzystać z instalacji, musimy także postarać się o koncesję na produkowanie prądu z odnawialnego źródła. Konieczny jest także tytuł prawny, aby inwestor mógł bez przeszkód korzystać z farmy fotowoltaicznej.