CENTRUM OBSŁUGI KLIENTA : tel. 71 88 08 777

Inteligentne systemy zarządzania budynkami

Slider

JAK TO DZIAŁA?

System zarządzania budynkiem (BMS), to komputerowy system sterowania zainstalowany w budynkach, który kontroluje i monitoruje urządzenia mechaniczne i elektryczne budynku, takie jak wentylacja, oświetlenie, systemy zasilania, systemy przeciwpożarowe i systemy bezpieczeństwa spajając je w jeden efektywny organizm

ECO jest tańsze

30% – jest to ilość energii, jaką marnuje przeciętny budynek komercyjny. Ustalono również, że budynki odpowiadają za 40% światowego zużycia energii. Zużycie energii przez budynki ma duży wpływ na zmiany klimatu i działalność gospodarczą.

Inteligentny budynek może pomóc obniżyć koszty operacyjne i koszty energii, zwiększyć wydajność i szybko podejmować trafne decyzje dotyczące strategii energetycznej. Idea „inteligentnego budynku” obejmuje automatyzację różnych systemów kontroli budynku, komunikacji, bezpieczeństwa i pożaru.

Rozwój i doskonalenie

BMS i sieci kontrolne oszczędzają energię. Zintegrowany BMS zmniejsza koszty operacyjne budynku poprzez automatyczne dostrajanie zużycia energii zgodnie z profilem użytkowania budynku.

Wprowadzenie modemu BMS może doprowadzić do znacznej poprawy wydajności operacyjnej, efektywności energetycznej i niezawodności obiektów. Potwierdzone dane mówią o oszczędnościach przekraczających 30% ,które można osiągnąć, instalując system BMS.

Przekonaj się sam w jaki sposób możesz łatwo i szybko zyskać!

INTELIGENTNE ROZWIĄZANIA

Slider

inteligentne systemy zarządzania budynkami

Building Management System (ang. BMS) zyskuje sobie rosnącą popularność także w Polsce. Dzięki niemu wszystkie pomniejsze systemy sterujące np. ogrzewaniem czy oświetleniem można połączyć w jeden, obniżając tym samym koszty eksploatacji. Jak działa system BMS i jakie są jego największe zalety? Czy możemy się starać o dofinansowania lub ulgi podatkowe?

Inteligentny budynek w praktyce

System BMS można z powodzeniem wykorzystywać zarówno w wielkich przedsiębiorstwach, jak i w prywatnych domach. Centrum systemu stanowi magistrala, do której podłączone są urządzenia odpowiedzialne za sterowanie określoną instalacją, oraz z czujników, na podstawie których system gromadzi niezbędne informacje. Na ich podstawie ustala poziom optymalnego zużycia energii.

BMS i jego największe zalety

Jedną z najważniejszych zalet systemu jest znaczący wpływ na bezpieczeństwo budynku oraz podniesienie poziomu komfortu użytkowania. Zastosowanie inteligentnych systemów pozwala szybko i sprawnie wykryć pojawiające się niebezpieczeństwa, takie jak pożar lub udzielić informacji na temat usterki poszczególnych elementów instalacji. Dużą zaletą jest możliwość gromadzenia i analizy danych – możemy szybko ustalić, ile energii jest zużywane na media, sprawdzić wilgotność powietrza itd.

Korzystając z systemu, możemy efektywniej wykorzystywać energię, np. zarządzać oświetleniem w całym domu z jednego miejsca, odłączając od prądu nieużywane w danej chwili sprzęty. Wszystkie te działania sprzyjają ochronie naturalnego środowiska oraz obniżeniu kosztów użytkowania budynku.

Panele fotowoltaiczne

dofinansowanie dla Wrocławian

Systemy paneli fotowoltaicznych również wpisują się w koncepcję inteligentnego budynku. Obecnie Państwo oferuje liczne dotacje, np. w ramach projektu Czyste Powietrze, dzięki któremu możemy uzyskać dodatkowe środki na założenie instalacji fotowoltaicznych, pomp ciepła, inteligentnego systemu wentylacji oraz wielu innych. Zaliczając wymienione wyżej ulepszenia do prac termomodernizacyjnych, możemy na określonych warunkach starać się również o korzystne ulgi podatkowe.