Automatyka zarządzania energią

Automatykę zarządzania energią można z powodzeniem wykorzystywać zarówno w wielkich przedsiębiorstwach, jak i w prywatnych domach. Centrum systemu stanowi magistrala, do której podłączone są urządzenia odpowiedzialne za sterowanie określoną instalacją, oraz z czujników, na podstawie których system gromadzi niezbędne informacje. Na ich podstawie ustala poziom optymalnego zużycia energii.

Największe zalety

Jedną z najważniejszych zalet systemu jest znaczący wpływ na bezpieczeństwo budynku oraz podniesienie poziomu komfortu użytkowania. Zastosowanie inteligentnych systemów pozwala szybko i sprawnie wykryć pojawiające się niebezpieczeństwa, takie jak pożar lub udzielić informacji na temat usterki poszczególnych elementów instalacji. Dużą zaletą jest możliwość gromadzenia i analizy danych – możemy szybko ustalić, ile energii jest zużywane na media, sprawdzić wilgotność powietrza itd.

Korzystając z systemu, możemy efektywniej wykorzystywać energię, np. zarządzać oświetleniem w całym domu z jednego miejsca, odłączając od prądu nieużywane w danej chwili sprzęty. Wszystkie te działania sprzyjają ochronie naturalnego środowiska oraz obniżeniu kosztów użytkowania budynku.
Vesti Instalacje © 2024
VESTI INSTALACJE phone-handsetmagnifiercross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram