Monitoring z analizą

Przykładowe zastosowania dla monitoringu z analizą:
ZAPOBIEGANIE POŻAROM I PRZEGRZEWANIU SIĘ URZĄDZEŃ
DETEKCJA INTRUZÓW
OCHRONA ZDROWIA

ZAPOBIEGANIE POŻAROM I PRZEGRZEWANIU SIĘ URZĄDZEŃ

Obrazowanie termowizyjne umożliwia wykrycie i zaalarmowanie w przypadku wszelkich anomalii związanych z temperaturą - jeszcze zanim pojawi się ogień. Obiektyw kamery automatycznie wykrywa i ostrzega o potencjalnym ryzyku pożaru. Umożliwia to nie tylko detekcję wszelkich zagrożeń związanych z pożarem, ale również przegrzewanie się maszyn i urządzeń w zakładzie pracy.
Kamery termowizyjne mogą zgłaszać operatorom informacje o wykrytych nieprawidłowościach, a dzięki integracjom z syrenami lub światłami stroboskopowymi mogą skutecznie ostrzegać pracowników przed zagrożeniem dzięki czemu możliwe jest osiągnięcie najwyższego stopnia bezpieczeństwa.

DETEKCJA INTRUZÓW

Instalowane przez nas radary umożliwiają wykrycie oraz precyzyjne śledzenie ruchu wszelkich nieupoważnionych osób na terenie obiektu. Rozwiązanie to sprawdza się nie tylko w wykrywaniu intruzów przy dobrych warunkach wizyjnych: również na zewnątrz obiektów i przy złych warunkach pogodowych możliwa jest skuteczna detekcja podejrzanych osób.

Radary dzięki szerokiemu kątowi widzenia oraz inteligentnemu algorytmowi analizy mogą precyzyjnie określić pozycję, kierunek, ścieżkę i prędkość ruchu potencjalnych intruzów - nawet jeśli jest to kilkanaście lub więcej osób. Jednocześnie każdy radar może swoim działaniem objąć bardzo szeroki obszar terenu.

Sama instalacja radarów jest zgodna z wieloma popularnymi uchwytami. Obsługa technologii Power over Ethernet (PoE) zapewnia natomiast proste podłączenie i odtwarzanie obrazu.

OCHRONA ZDROWIA

W obliczu zagrożeń szybkiego rozprzestrzenienia się chorób zakaźnych diagnostyka termowizyjna pozwala na prowadzenie skutecznych badań przesiewowych.

Dzięki możliwościom przeprowadzenia szybkich, tanich i prostych w automatyzacji bezinwazyjnych metod badania zarówno dzieci, jak i dorosłych – kamera termowizyjna w kilka sekund wykryje podwyższoną temperaturę ciała.

Dokładność pomiarów

W przeciwieństwie do tradycyjnych kamer termowizyjnych, nasze systemy zostały wyposażone w dwa obiektywy umożliwiające bardziej precyzyjny pomiar temperatury ciała. Rozwiązanie takie daje możliwość wykonywania pomiarów bez przekłamywania wyników z powodu innych obiektów w otoczeniu, emitujących ciepło zbliżone do temperatury ludzkiego ciała.

Wykorzystywane przez nas urządzenia zostały przystosowane do pomiaru ciepła w zakresie temperatur od 30 do 45°C. Pozostanie przy wąskim zakresie pomiarowym pozwala naszym kamerom na osiągnięcie dużej powtarzalności wyników i dokładności pomiaru (do ±0.3°C, gdy kamery współpracują z zewnętrznym modułem i do ±0.5°C przy pracy autonomicznej).

Nowoczesne kamery termowizyjne mogą analizować temperaturę ciała nawet 30 osób przebywających jednocześnie w pomieszczeniu, z odległości od 1 do 9 metrów od obiektywu. Są wydajniejsze niż klasyczne termometry, co w obecnych czasach ma ogromne znaczenie.

Jak to działa?

Każde wykrycie temperatury przekraczającej normę jest natychmiastowo sygnalizowane przez kamerę w postaci alarmu dźwiękowego, świetlnego i/lub jako alert w oprogramowaniu. Informacje o ewentualnych nieprawidłowościach wyświetlają się także na ekranie stacji roboczej wraz z oznaczeniem osoby.

Powyższe urządzenie może być integrowane z innymi systemami /np. kontrola dostępu w postaci bramek lub drzwi przy wejściu do budynku/.

Standardy obrazowania z wykorzystaniem rozwiązań termograficznych zostały wypracowane i opisane w wielu publikacjach naukowych. Brak bezpośredniego kontaktu z badanym oraz niemal natychmiastowy wynik pomiaru to główne argumenty przemawiające za zastosowaniem obrazowania termicznego do sprawdzenia, czy temperatura danej osoby jest podwyższona. Ponadto, powyższe działania umożliwiają szybkie wdrożenie procedur bezpieczeństwa i uruchomienie działań prewencyjnych w celu rozprzestrzenianiu się chorób zakaźnych.

Gdzie warto wykorzystać kamery termowizyjne?

- placówki oświatowe tj. szkoły,  przedszkola, poradnie psychologiczno-pedagogiczne
- poradnie specjalistyczne,
- urzędy,
- szpitale,
- lotniska,
- dworce komunikacyjne,
- budynki handlowe, przemysłowe i inne…
Vesti Instalacje © 2024
VESTI INSTALACJE phone-handsetmagnifiercross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram