Fotowoltaika

Wybierz interesujące rozwiązanie:
DLA DOMU
DLA BIZNESU
DLA ROLNIKA
FARMY PV

DLA DOMU

Dlaczego warto?

Technologia fotowoltaiczna jest kluczowym czynnikiem wpływającym na osiągnięcie pełnej wydajności energetycznej w Twoim budynku.

Technologia ta doskonale nadaje się do integracji z powierzchniami budynków dzięki technologicznym właściwościom komponentów fotowoltaicznych.

Ponadto wydajność energetyczna fotowoltaiki jest bardzo dobra również w porównaniu z innymi technologiami odnawialnymi, a gwałtowny spadek kosztów sprawia, że ​​ta technologia jest opłacalna.

DLA BIZNESU

Umowa

Zanim zrealizujemy inwestycję, nasi eksperci przeprowadzą wizję lokalną, aby móc zaproponować najlepsze rozwiązanie dla Twojej firmy.

Przed montażem otrzymasz od Nas projekt instalacji – zobaczysz jak będzie wyglądała całość inwestycji.

Instalacja i odbiór

Nasi certyfikowani instalatorzy zamontują Twoją instalację fotowoltaiczną nawet w jeden dzień. Na montaż umówimy się z wyprzedzeniem w dogodnym dla Ciebie terminie. Rozliczenie następuje po odbiorze instalacji.

DLA ROLNIKA

Czysta energia dla rolnictwa

Ulga inwestycyjna, w ramach której rolnicy mogą odliczyć od podatku rolnego 25% poniesionych kosztów inwestycji przysługuje podatnikom, którzy zainwestowali środki w modernizację gospodarstwa poprzez instalację urządzeń korzystających z naturalnych, odnawialnych źródeł energii. Prawo do skorzystania z ulgi wynika z art. 13 Ustawy o podatku rolnym.

Komu przysługuje ulga?

Na ulgę inwestycyjną mogą liczyć osoby fizyczne, osoby prawne i jednostki organizacyjne, w tym spółki nieposiadające osobowości prawnej, o ile spełnią następujące warunki:
  • Są właścicielami gruntów
  • Posiadają samoistne grunty
  • Posiadają grunty stanowiące własność Skarbu Państwa

Ulga nie przysługuje

Ulga inwestycyjna nie dotyczy osób, które:

  • Uzyskały finansowanie na budowę instalacji fotowoltaicznej z kredytów preferencyjnych, pożyczek lub dotacji ze środków publicznych
  • Zrealizowały inwestycję poza terenem gminy, w której są położone grunty rolne
  • Odpowiednie organy (wójt, burmistrz, prezydent) odrzuciły wniosek o przyznaniu ulgi inwestycyjnej

FARMY PV

Elektrownia słoneczna – budowa farmy fotowoltaicznej

Założenie instalacji fotowoltaicznej to coraz częstszy krok, zarówno w przypadku prywatnych domów, jak i przedsiębiorstw pragnących zaoszczędzić pokaźną sumę pieniędzy. O ile jednak właściciele prywatnych domów decydują się na instalacje, których moc nie przekracza najczęściej 50 kWh, o tyle już założenie farmy fotowoltaicznej jest znacznie większą inwestycją.

Jak zbudować farmę fotowoltaiczną?

Farma fotowoltaiczna powinna powstawać na płaskim gruncie, na którym panele nie będą w żaden sposób zacienione przez okoliczne drzewa czy budynki. Dobre miejsca na zbudowanie takiej farmy to nieużytki rolne czy też grunty klasy IV i gorszej. Aby łatwiej było się przyłączyć, dobrze jest usytuować farmę w pobliżu sieci o niskim lub średnim napięciu.

Elektrownia słoneczna Wrocław – tylko z najlepszymi

Podejmując decyzję o założeniu farmy fotowoltaicznej, koniecznie skorzystaj z naszych usług. Poprowadzimy Cię przez cały proces inwestycyjny, dzięki czemu zyskasz gwarancję profesjonalnego wykonania. Gwarantujemy regularne serwisy i przegląd instalacji.

Budowa farmy fotowoltaicznej – niezbędne dokumenty

Co z dokumentacją? Prawo budowlane stanowi, że jeśli moc instalacji fotowoltaicznej przekracza 50 kW, konieczne jest uzyskanie pozwolenia. Oprócz niego sprawdzamy, czy teren, na którym ma znaleźć się inwestycja, jest objęty miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego. Innym dokumentem jest decyzja środowiskowa. Uzyskanie jej jest konieczne, gdy inwestycja pokrywa obszar o powierzchni wynoszącej co najmniej 0,5 ha oraz jest usytuowana na obszarach takich jak parki narodowe lub krajobrazowe czy też rezerwaty. Aby móc korzystać z instalacji, musimy także postarać się o koncesję na produkowanie prądu z odnawialnego źródła. Konieczny jest także tytuł prawny, aby inwestor mógł bez przeszkód korzystać z farmy fotowoltaicznej.

Fotowoltaika - na co zwrócić uwagę?

Na co zwrócić uwagę:

- czy masz elektryczny przegląd pięcioletni budynku
- jakie zostaną zastosowane przy montażu skrzynki do zabezpieczeń (bezpieczników), czy będą one w klasie (standardzie) ognioodpornym
- czy firma w ramach montażu, zainstaluje oddzielną instalację odgromową dla instalacji fotowoltaicznej

​Drodzy Państwo, to część z pytań na jakie powinien odpowiedzieć doradca techniczny, z którym rozmawiacie.

Szybka wycena

Wypełnij poniższy formularz, a dokonamy dla Ciebie szybkiej wyceny.

Dlaczego właśnie my?

Montaż Paneli fotowoltaicznych w wykonaniu najlepszych

Istnieje pewna grupa inwestorów, która, by zmniejszyć koszty przedsięwzięcia, stara się samodzielnie zainstalować panele fotowoltaiczne na swoim podwórku lub dachu. Niesie to jednak za sobą ryzyko niewłaściwego wykonania, a co za tym idzie, ponoszenia kolejnych kosztów naprawy powstałych usterek. Korzystając z usług takich firm jak Vesti Instalacje, stawiasz na wysokiej jakości wydajną technologię, na którą firma udziela Ci aż 20-letniej gwarancji, przy jednoczesnym zapewnieniu pełnego wsparcia technicznego przez cały czas użytkowania.

NIEZAWODNOŚĆ, prostota i bezpieczeństwo

Decydując się na ogniwa fotowoltaiczne i mieszkając w takim regionie jak Dolny Śląsk, warto wiedzieć, iż mieszcząca się we Wrocławiu firma Vesti Instalacje, jest jedyną, której instalacje są audytowane przez inspektora p.poż, co niewątpliwie gwarantuje Ci pełne bezpieczeństwo podczas użytkowania. Oprócz estetycznego wyglądu nasze panele fotowoltaiczne przodują także w zakresie wykorzystywanych w ich produkcji technologii, m.in takie jak wbudowany system SafeDc, dzięki któremu możesz spać spokojnie, bez obaw o nagłą awarię.

Ogrom argumentów przemawiających za instalacją paneli fotowoltaicznych sprawia, że stają się one przyszłością polskiej energetyki, co jest idealną alternatywą dla prądu pobieranego od zewnętrznych dostawców, z odgórnie narzuconą ceną. Wybierając profesjonalną firmę, nie tylko idziesz z duchem czasu, lecz także zmniejszasz kwotę odprowadzoną regularnie na rachunki.
Vesti Instalacje © 2024
VESTI INSTALACJE phone-handsetmagnifiercross linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram